تعمیرات جاروبرقی در رشت
حمید حسن زاده

تجربه ۱۱ ساله در تعمیرات جاروبرقی

۴۰ پروژه انجام شده در گیلجو

9 امتیاز

تعمیر جاروبرقی در رشت

فهرست مطالب

تعمیرات جارو برقی در رشت امروزه از مهمترین خدمات در زمینه لوازم خانگی میباشد, جاروبرقی یکی از ابزار مهم و بسیار کاربردی می باشد.  امروزه  مدل های مختلفی از  جارو برقی وجود دارد.  اما هر چقدر هم که جاروبرقی شما پیشرفته و خوب باشد، به  دلیل استفاده زیاد، نیازمند تعمیرات می شود. برای تعمیر جاروبرقی در رشت باید به افراد ماهر و متخصص مراجعه کنید تا سبب ایجاد مشکلات بیشتری نشود. برخی از خرابی های کوچک در خانه قابل حل می باشند. اما برخی از آنها به دلیل نیاز به تخصص،باید توسط افراد تعمیرکار انجام شود.

تعمیرات جاروبرقی در رشت

تعمیرات جاروبرقی در رشت

امروزه تنوع بالایی از انواع جاروبرقی ها وجود دارد. جاروبرقی ها بر اساس مدل، برند و تجهیزات مختلف، متنوع می باشند. قطعا هرچه تجهیزات و امکانات یک جاروبرقی باشد، کارایی بهتری خواهد داشت. در واقع جاروبرقی یکی از اساس ترین لوازم برقی مورد استفاده می باشد‌. جاروبرقی ها بر اساس نوع و محل به کار گیریشان به دسته های تجاری، خانگی، صنعتی، نیمه صنعتی و مکنده تقسیم شده اند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات مختلف، جاروبرقی ها با مدل های جدیدتر و پیشرفته تولید می شوند. امل نکته ای که وجود دارد، این است که هر نوع جاروبرقی با هر نوع مدل و تجهیزاتی، نیازمند تعمیرات و سرویس می باشند. همچنین مهم است که از افرادی جهت انجام تعمیرات کمک بگیرید، که علم و تجربه کافی را در مورد هر نوع جاروبرقی داشته باشند. انواع جاروبرقی قابل تعمیر هستند. اگر بخواهیم انواع جارو برقی را نام ببریم، به صورت زیر خواهد بود؛

دیگر خدمات گیلجو:

تعمیرات جاروبرقی کیسه ای رشت

در این نوع جاروبرقی ها، پاکت یا کیسه های پارچه ای و پلیمری، درون مخزن زباله وجود دارند. این کیسه ها به دلیل یکبار مصرف بودنشان، بعد از پر شدن تعویض می شوند. اما به دلیل کم بودن قدرت فیلتراسیون آن، مقداری از گرد و غبار درون آن به وسیله منافذ کیسه به بیرون درز پیدا می کنند.

تعمیر جاروبرقی عمودی رشت

این نوع جاروبرقی ها از جدیدترین نوع های جاروبرقی می باشند‌ به این صورت که خرطوم ندارند و تمانی اجزای آن درون یک محفظه قرار دارد. همچنین این نوع جاروبرقی، بدون پاکت و بی سیم می باشند و دائم باید تمیز و شارژ شوند. جاروبرقی های عمودی نسبت به دیگر جاروبرقی ها هزینه کمتری دارند و سطح بزرگتری را تمیز می کنند. اما سنگینی آن، حمل آن را سخت تر می کند.

تعمیر و سرویس جاروبرقی دستی رشت

ین جاروبرقی ها به صورت شارژی می باشند. برای تمیز کردن داخل ماشین و سطوح دیگر بسیار کاربردی هستند. این جارو ها به راحتی قابل جابه جایی می باشند و به صورت بی سیم و باسیم موجود می باشند. اما قدرت و حجم زباله گیری آنها بسیار کمتر و محدود می باشند.

تعمیرات جاروبرقی مخزنی در رشت

در این نوع جاروبرقی ها کیسه ای وجود ندارد و تمامی زباله های مکیده شده توسط جاروبرقی، به یک محفظه شیشه ای کوچک منتقل می شوند. این مخزن شیشه ای پس از مدتی، به دلیل پر شدن از زباله باید تخلیه شود. از این جاروبرقی می توان در تمیز کردن کف، پله ها، پرده ها و فرش ها استفاده کرد.

تعمیرات انواع برند های جاروبرقی در رشت

تعمیرات انواع برند های جاروبرقی در رشت

همانطور که در بالا گفتیم، جاروبرقی ها انواع مختلفی دارند. اما به دور از نوع جاروبرقی، برند های مختلفی از جاروبرقی ها نیز وجود دارد. هر کدام از برند های جاروبرقی در رشت، توسط نمایندگی های مدنظر، قابل تعمیر می باشند. برند های قابل تعمیر در رشت شامل زیر می باشند؛

 • ال جی
 • سامسونگ
 • جنرال الکتریک
 • تفال
 • هاردمستون
 • الکترولوکس
 • بیم
 • پاناسونیک
 • زیرووات
 • آاگ
 • هیتاچی
 • دوو
 • فیلیپس
 • پاکشوما
 • وایت هاوس
 • زیمنس
 • بلومبرگ
 • پارس خزر
 • ناسیونال

 ایرادات رایج جاروبرقی ها در رشت

جاروبرقی از قطعات متعددی تشکیل می شود. هر کدام از این قطعات حساسیت خاصی را دارند و در صورت مراقب نبودن، دچار مشکل می شوند. این مشکل بسته به زیاد بودن قطعات، متعدد می باشند. مشکلات رایجی وجود دارد که در اکثر جاروبرقی ها به وجود می آید. این مشکلات شامل زیر می باشند؛

مکش جاروبرقی کاهش یافته است

مقدار مکش، یکی از مهم ترین ویژگی های جاروبرقی می باشد. اگر مکش جاروبرقی کاهش یابد، سرعت و کیفیت تمیز نکردن نیز کاهش می یابد. عواملی چون ایجاد انسداد لوله جاروبرقی، انباشته شدن گردوغبار زیاد در فیلتر جاروبرقی، خرابی واشر و تسمه جاروبرقی، می توانند سبب کاهش مکش جاروبرقی شوند. لزا با مواجه شدن با این مشکل، بهتر است با فرد تعمیرکار و متخصص تماس بگیرید‌.

جاروبرقی روشن نمی شود

ممکن است، قصد استفاده از جاروبرقی را داشته باشید اما جاروبرقی روشن نشود. در این شرایط، تماس با تعمیرکار جاروبرقی بسیار ضروری است. فرد تعمیرکار، ابتدا دوشاخه و سیم برق و لوله های جاروبرقی را بررسی کنید، تا از سالم بودن و نبود مشکل انسداد در لوله ها مطمئن شود. اگر این اجزا مشکلی نداشته باشند، احتمال سوختن و نیم سوز شدن موتور دستگاه وجود دارد. در این صورت، موتور دستگاه نیاز به تعویض دارد.

جاروبرقی صدای بلند و ناهنجاری دارد

جاروبرقی به خودی خود صدای بلندی دارد و این طبیعی است. اما گاهی اوقات وجود مشکلاتی در قطعات داخلی جاروبرقی، صداهای ناهنجار و گوش خراشی تولید می کند. در این مواقع فرد تعمیرکار، عواملی را جهت کشف مشکل صدا بررسی می کند. عواملی مانند نشتی هوا در جاروبرقی، انسداد لوله ها، وجود مشکل در بلبرینگ ها، فن یا موتور جاروبرقی و شکستگی غلتک، می تواند موجب ایجاد صدای زیاد و ناهنجار در جاروبرقی می شوند.

دیگر خرابی هایی نیز وجود دارند که سبب ایجاد مشکلات بزرگتری مانند موارد ذکر شده در بالا می شود. مشکلاتی مانند؛ سوختن موتور، مسدود شدن لوله خرطومی، خراب شدن چرخ های جاروبرقی، بلند شدن بوی سوختگی از جاروبرقی، داغ شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار، خاک پس دادن جاروبرقی، ایجاد ایراد در دکمه های جاروبرقی.

در صورت مواجه شدن با هر کدام از موارد بالا، بهتر است با فرد تعمیرکار و باتجربه مشورت کنید تا ایراد جاروبرقی شما بهتر و زودتر رفع شود.

خدمات تعمیرات جاروبرقی در رشت

هر جاروبرقی مانند سایر لوازم برقی، یک دفترچه راهنما دارد. در این دفترچه، نوع استفاده و طرز کار با جاروبرقی، اجزای آن، نحوه نگهداری جاروبرقی و… ذکر شده است. با توجه به نکات ذکر شده در دفترچه راهنما، بازهم احتمال خرابی و مشکل در جاروبرقی شما وجود دارد. هنگامی که جاروبرقی شما دچار مشکل می شود، بهتر است بدون دستکاری آن با افراد تعمیرکار و متخصص تماس بگیرید.

چرا که به دلیل عدم آگاهی در مورد جاروبرقی، ممکن است دستکاری آن سبب ایجاد مشکلات بزرگتری شود. افراد تعمیرکار بنا به تجربه و آموزش هایی که در مورد امور تعمیرات دیده اند، با تخصص و مهارت کامل ابتدا به بررسی و سپس پس از شناخت مشکل جاروبرقی، اقدام به تعمیر آن می کنند.فرد تعمیرکار، اقداماتی را جهت تعمیر جاروبرقی انجام می دهند.

این اقدامات بسته به نوع و مشکل جاروبرقی، متعدد و متفاوت می باشند. این اقدامات شامل زیر می باشند؛

تعویض انواع قطعات شامل؛

 • کیسه
 • بالشتک
 • کلکتور
 • سیم پیچی
 • موتور
 • پروانه
 • بلبرینگ
 • ذغال و…

هزینه تعمیرات جاروبرقی در رشت

هزینه تعمیرات بسته به عواملی متغیر است. عواملی چون نوع دستگاه، تعویض قطعات و میزان خرابی، میزان هزینه را کم و زیاد می کند. همچنین میزان مهارت فرد تعمیرکار هم داری اهمیت فراوانی است. ما در سایت گیلجو افرادی متخصص و منصف را خدمت شما معرفی کرده ایم، تا بهترین خدمات را باکمترین هزینه، خدمت شما ارائه دهند.

جمع بندی

همانطور که پیشتر گفتیم، جاروبرقی یکی از مهم ترین و پراستفاده ترین ابزار تمیزکاری به شمار می رود. علاوه بر نگهداری مناسب آن، انجام خدمات جاروبرقی به بهترین نحو نیز بسیار مهم می باشد. شما باید در انتخاب تعمیرکار جاروبرقی خود، بسیار کوشا باشید، تا بهترین و طولانی ترین استفاده را از آن ببرید.

ما در سایت گیلجو، شرایطی را برایتان فراهم کرده ایم تا بهترین و مطمئن ترین خدمات، خدمت شما ارائه شود.

9 امتیاز

فرم ارسال درخواست

ارسال درخواست خدمات توسط مشتری

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تلفن تماس در دسترس را قرار دهید
در صورتی که خدمات نیاز به توضیحات دارد کمی توضیح دهید .