شستن فرش در رشت
قالیشویی ستاره شهر

تجربه ۱۹ ساله در شستشوی فرش

۲۴ پروژه انجام شده در گیلجو

13 امتیاز

قالیشویی در رشت

فهرست مطالب

قالیشویی در رشت و گیلان جز مشاغلی است که سالانه حداقل یکبار در سال برای نظافت و شستشویی فرش در رشت و  قالی های خود به آن مراجعه می کنید.

در قالیشویی فرآیند های شستشو، رفوگری، لکه بری و… را با استفاده از انواع شوینده ها و ماشین آلات مخصوص انجام می شود.

از آنجا که نحوه شستشو و نظافت کامل فرش ها و قالی ها بسیار اهمیت دارد، بهتر از در انتخاب قالیشویی مناسب و معتبر بسیار دقت کنید.

ما در این صفحه در مورد قالشویی در رشت و نحوه کار آنها، اطلاعاتی را خدمت شما ارائه می دهیم.

قالیشویی در رشت چه خدماتی را ارائه می دهند؟

قالیشویی در رشت و گیلان

در هر قالیشویی رشت و گیلان با توجه به شرایط و امکانات آن قالیشویی، خدماتی ارائه می شود. به دلیل رقابتی که بین مراکز شستشوی فرش در رشت وجود دارد هر قالیشویی تلاش می کند تا بتواند بیشترین خدمات را با بهترین کیفیت ارائه دهد.

این خدمات بسیارند, خدماتی شامل:

شستشوی انواع فرش های ابریشمی و قالی در رشت

انواع تابلو فرش و…

شستشوی فرش و قالی از جمله خدمات مورد نیاز شما است که توسط  قالیشویی ها ارائه می شود. این فرآیند با توجه به نوع فرش متفاوت است  و برای هر نوع محصول، ابزار و امکانات مخصوص خود را نیاز دارد. در ادامه به توضیح انواع شستشو ها می پردازیم…

شستشوی انواع فرش های ابریشمی و قالی رشت

امروزه در اکثر قالیشویی های پیشرفته و معتبر، مراحل شستشو به صورت اتوماتیک انجام می شود. مراحل شستشو با شوینده های مخصوص و دستگاه های پیشرفته انجام می شود. پس از اتمام این مراحل، فرش یا قالی را درون دستگاه آبگیر قرار داده و با چرخش فرش به صورت لوله ای آب اضافی آن خارج می شود.

برای شستشوی فرش های ابریشمی، از مهارت و آگاهی کامل در مورد شوینده ها و الیاف فرش دستباف، توسط متخصصان این بخش انجام می شود. زیرا که کوچکترین بی احتیاطی، موجب آسیب به رنگ و الیاف آن می شود.

شستشوی انواع تابلو فرش رشت

برای شستشوی تابلو فرش های خاص و با برند معروف،باید به قالیشویی هایی با ضمانت شستشو مراجعه کنید‌. اگر قالیشویی مدنظر مهارت و اطلاعات لازم و کافی را در مورد شستشوی تابلو فرش نداشته باشد،ممکن است به تابلو فرش شما آسیب جبران ناپذیری وارد کند.

شستشوی انواع موکت رشت

شستشوی انواع موکت رشت

موکت شویی نیز توسط اکثر قالیشویی های مجهز انجام می شود. نوع موکت تفاوتی ندارد و انواع موکت های پرز بلند یا پرز کوتاه توسط قالیشویی ها شستشو می شوند. اغلب موکت ها به خصوص موکت های راه پله به دلیل رفت و آمد زیاد به سرعت آلوده می شوند.

با سپردن به قالیشویی می توانید از پاکیزگی کامل آن اطمینان حاصل کنید. چرا که قالیشویی ها با شستشوی عمیق و تخصصی، تمام آلودگی ها و چرک های انباشته شده بر روی موکت را به خوبی از بین می برند.

دیگر خدمات گیلجو :

خشک شویی انواع فرش دستبافت و ماشینی رشت

خشکشویی یک نوع شستشوی سریع و البته اصولی است. در زمان هایی که نیاز به نظافت سریع فرش ها دارید و یا وقت کافی برای ارسال فرش به قالیشویی را ندارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. همچین اگر فرش دستبافت و نفیسی در منزل دارید می توانید به راحتی و بدون نگرانی بابت جابه جایی آن، از این خدمات استفاده کنید.

فرش هایی که از نظر بهداشتی تمیز هستند و فقط نیاز به لکه گیری و درخشندگی دارند را می توان با خشک شویی و بدون آبکشی تمیز کرد. در خشک شویی از شامپو فرش مناسب با فرش مورد نظر استفاده می شود.

 اعلاشویی و خدمات ترمیم انواع فرش قالی رشت و گیلان

اعلاشویی یک نوع شستشوی درجه یک است که در آن فرش ها را در دو مرحله و با شامپو های تخصصی فرش شستشو می دهند.همچنین در اعلاشویی به ترمیم آسیب های موجود در فرش می پردازند. البته این نوع شستشو را در همه قالیشویی ها ارائه نمی دهند و بیشتر برای فرش های با میزان کثیفی زیاد و یا فرش های نفیس و دستبافت انجام می شود.

قالیشویی چند بخش مختلف و کاربردی دارد. سه بخش از اعلاشویی، جزء بخش های اساسی و مهم است که معمولا در همه اعلاشویی ها انجام داده می شوند. مابقی بخش ها بسته به نیاز و میزان آسیب فرش انجام می شود.

سه بخش مهم اعلاشویی عبارت اند از؛

سفید شویی فرش در رشت

سفید شویی برای فرش های سفید و رنگ روشن انجام می شود تا رنگ در اثر شستشو از بین نرود. در این بخش از شوینده های تخصصی فرش سفید استفاده می شود.

لکه برداری فرش در رشت

اگر فرشتان دارای لکه هایی مانند قهوه، رنگ، چای و … می باشد، می توانید به دلخواه درخواست لکه برداری کنید. متخصصان قالیشویی پس از شستشوی فرش در دو مرحله، لکه ها را با استفاده از شوینده های تخصصی پاک می کنند.

تثبیت رنگ فرش در رشت

یکی از نکاتی بسیار در اعلاشویی رعایت می شود حفظ و تثبیت رنگ فرش است. پس اگر فرش دستبافت دارید، برای شستشوی آن حتما در خواست اعلاشویی کنید تا آسیبی به رنگ فرشتان وارد نشود.

دیگر خدمات اعلاشویی برای همه فرش ها انجام داده نمی شود و اگر فرش شما آن آسیب را داشته باشد، دیگر خدمات اعلاشویی را نیز انجام می دهند. این خدمات به صورت زیر می باشد؛

ترمیم و رفوگری پارگی فرش در رشت

ترمیم و بازسازی فرش های قدیمی و آسیب دیده را، بیدزدگی یا رفوگری می گویند. در واقع متخصصان این بخش، ریشه های جدیدی برای بخش آسیب دیده فرش، با الیاف مشابه همان فرش ایجاد می کنند. رفوگری نیز یکی دیگر از خدمات مهم قالیشویی ها است. خدمات ترمیم فرش از شستشوی فرش جداگانه است و گاهاً ممکن است که فرش نیاز به شستشو نداشته باشد و فقط ترمیم و رفوگری شود.

دواشویی فرش در رشت

دواشویی در واقع کهنه نما کردن فرش های تازه می باشد. در این روش از ترکیبات مختلف کلروهیدرور و مواد شوینده استفاده می شود. این روش نیازمند ماشین آلات خاصی برای کهنه کردن بیشتر فرش ها می باشد که قالیشویی های دارای این تخصص از آنها استفاده می کنند. از این روش در دو مورد استفاده می شود؛

  • زمانی که قسمتی از یک فرش یا قالی به دلیل گذر زمان و یا عوامل دیگر، تعییر رنگ داده و یا کهنه شده باشد. جهت یکسان سازی و هماهنگی آن قسمت با کل فرش، فرش را دواشویی می کنند.
  • یا جهت صادرات و ارزش فرش های قدیمی در خارج از کشور، از دواشویی استفاده می کنند.

دارکشی و پرداخت فرش در رشت

حتما برای شما پیش آمده که فرشتان را تازه خریداری کرده اید و هنوز پرزهایی بر رویش باقی مانده است و یا حتی به دلیل قدیمی بودن ان کدر و پرزدار شده است. در بخش پرداخت، ماشین آلات مخصوص را بر روی فرش می کشند پرز های اضافی فرش را می گیرند. این امر سبب براق شدن و جلوه بیشتر نقش فرش شما می شود.

چرم دوزی فرش در رشت

چرم دوزی یکی دیگر از خدمات قالیشویی به حساب می آید. در این بخش چرم را دورتادور فرش می دوزند. چرم روزی چند مزیت دارد؛

  • این امر سبب می شود تا فرش شما بر روی سطح حرکت نکند.
  • سبب افزایش طول عمر فرش شما می شود.
  • همچنین از تا خوردگی و لوله شدن کناره های فرش جلوگیری می کند.

شستشوی فرش در منزل رشت

امروزه قالیشویی ها برای جذب مشتری بیشتر و راحتی مشتریان خود، خدمات شستشوی فرش و قالی در منزل را به خدمات خود اضافه کرده اند. به این شکل که افرادی جهت شستشوی درست و کامل فرش در منزل آموزش می بینند.

این نوع خدمات، جزء جدیدترین خدمات ارائه شده به مشتریان قالیشویی می باشد. به درخواست خود مشتریان، قالیشویی مدنظر افراد متخصص خود را به منزل مشتری خود فرستاده و خدمات خود را ارائه می دهند.

در این روش نیازی به حمل و نقل فرش نیست و هزینه آن کاهش می یابد. علاوه بر آن، مزایای دیگری چون صرفه جویی در مصرف آب، صرفه جویی در زمان و جلوگیری از آسیب به محیط زیست را نیز به همراه دارد. امروزه شستشوی فرش در منزل طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر شما نیز شرایط ارسال فرش به قالیشویی را ندارید، می توانید از این خدمات به صرفه استفاده کنید.

حمل و نقل فرش در رشت

یکی دیگر از خدماتی که خیالتان را آسوده تر و کارتان را راحتتر می کند، حمل و نقل فرش می باشد. با داشتن سرویس حمل و نقل، مردم بیشتر استقبال می کنند. چرا که حمل و جابه جایی فرش یا قالی با ماشین های شخصی و عادی برای عموم مردم دشوار است.

لوله کردن، بسته بندی و پهن کردن فرش نیز جزء سرویس حمل و نقل می باشد. شما می توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی، مراحل شستشو و حمل و نقل فرش خود را به قالیشویی بسپارید.

نحوه شستشوی فرش در قالیشویی های رشت چگونه است؟

شستشوی فرش در قالیشویی ها مراحلی دارد که به صورت زیر می باشد؛

  1. پاک کردن فرش از گرد و غبار
  2. انجام شستشو با استفاده از مواد شوینده مورد نیاز و مناسب
  3. آب گیری اصولی
  4. حمل و نقل 

لازم به ذکر است که این مراحل به چند روش مختلف انجام می شود. این روزها با به وجود آمدن ماشین آلات قالیشویی و مدرن شدن قالیشویی ها،شیوه های مختلفی برای شستشوی فرش وجود دارد. هر کدام از این شیوه ها، دارای معایب و فوایدی است که می تواند تاثیر گذار باشد.

امر شستشو باید توسط افراد باصابقه و کاردان صورت گیرد تا آسیبی به فرش شما وارد نشود. عوامل زیادی چون خشک کردن، شستشو، بسته بندی و همچنین استفاده از مواد شوینده مرغوب، بسیار پر اهمیت هستند و اگر جدی گرفته نشود، عمر فرش شما را کوتاه می کنند.

قالیشویی ها با توجه به شیوه کاری و امکانات خود، به سه روش خدمات شستشو را ارائه می دهند؛

شستشوی فرش به روش سنتی در رشت

روش سنتی از قدیمی ترین روش شستشوی فرش می باشد. در واقع می توان گفت همان روش قدیمی که پدربزرگان و مادربزرگان ما برای شستشوی فرش های خود در منزل به کار می بردند. روش سنتی امروزه نیز در برخی قالیشویی ها که از ماشین الات مخصوص شستشو استفاده نمی کنند، به کار می رود.

به این صورت که فرآیند غبار روبی، ریختن مواد شوینده و شستشوی فرش به شکل دستی و توسط افراد انجام می شود. اما در آخر جهت خشک کردن فرش، آن را در دستگاه خشک کن انداخته تا مرحله خشک شدن سریع تر انجام شود. اما بسیاری از قدیمی ها این روش را بهترین روش شستشو می دانند.

شستشوی فرش به روش نیمه اتوماتیک در رشت

در روش نیمه اتوماتیک، نیمی از کار توسط افراد انجام شده و مابقی توسط دستگاه انجام می شود. این روش تفاوت چندانی با روش سنتی ندارد. به این صورت که افرادی با استفاده از ابزاری چون شلاق زن، فرچه و… شستشوی فرش را انجام داده و مرحله خشک کردن فرش را به همان روش سنتی توسط دستگاه خشک کن انجام می دهند.

در روش اتوماتیک، تمامی مراحل توسط ماشین آلات پیشرفته و بدون دخالت دست و نیروی انسانی انجام می شود. در این روش به دلیل استفاده از ماشین آلات، شستشو سریع تر و بهتر انجام می شود و بهترین روش به حساب می آید.

بهترین زمان برای سپردن فرش به قالیشویی چه زمانی است؟

امروزه به دلیل نداشتن شرایط لازم برای شستشوی فرش در منزل، این کار را به قالیشویی ها می سپارند. نداشتن فضای لازم، کمبود آب، دشواری در خشک کردن فرش، از جمله عواملی است که مانع از انجام این کار در منزل می شود.
قطعا یکی از سوالاتی که در مورد شستشوی فرش دهن شما را درگیر کرده است، زمان مناسب برای ارسال فرش به قالیشویی می باشد.
خشک شدن فرش نیاز مند آب و هوای گرم و خشک می باشد. فرش در فصل های سرد سال به دلیل رطوبت و سرمای هوا، به سختی خشک می شود. از این رو بهترین زمان برای مراجعه به قالیشویی فصل های بهار و تابستان می باشد. در این فصل ها به دلیل نور خورشید و گرمای هوا فرش به راحتی شسته و خشک می شود و دیگر نگرانی بابت پوسیده شدن فرش به خاطر نم و رطوبت وجود ندارد.

اما نگه داشتن فرش به طور مستقیم و مدت طولانی در زیر آفتاب، سبب پوشیدگی و خراب شدن زودرس فرش می شود و در نتیجه طول عمر آن را کم می کند.
با این حال قالیشویی ها مشکلی برای خشک کردن فرش حتی در فصول سرد سال ندارند. چرا که در قالیشویی ها شستشو توسط ماشین آلات انجام می شود و پس از آبکشی و آب گیری فرش، آن را به گرم خانه منتقل می کنند تا به سرعت و به طور کامل خشک شود. با وجود گرم خانه دیگر نگرانی بابت باقی ماندن رطوبت در فرش و پوسیدگی آن وجود ندارد.

همچنین در اواخر سال به دلیل فرا رسیدن نوروز و خانه تکانی، زمان مناسبی برای سپردن فرش به قالیشویی ها نمی باشد. چرا که در آن زمان، قالیشویی ها بسیار پر مشغله و و با تعداد فرش های بالا هستند و این امر سبب پایین آمدن کیفیت شستشو می شود.

ممکن است به دلیل شلوغی قالیشویی ها، مراحل شستشو، خشک شدن، بسته بندی و کاور، و تحویل فرش به درستی انجام نشود. پس بهتر است شستشوی فرش های خود را به فصل های گرم سال و یا چند ماه زودتر از نوروز انجام دهید تا در آن دوران دچار مشکل نشوید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر فرش های خود را دیر به دیر بشورند، از خرابی زودرس ان جلوگیری می کنند. اما این عقیده کاملا اشتباه است. چرا که گذشتن زمان زیادی از شستشوی قبلی و انباشته شدن مقدار زیادی آلودگی بر روی فرش، سبب سخت شدن شستشوی فرش می شود. حتی امکان دارد بعضی از لکه ها را نتوان به طول کامل از بین برد. بهترین فاصله زمانی بین شستشوی فرش، ۱۲ الی ۱۶ ماه است‌. بهتر است برای افزایش طول عمر فرش خود، به این نکته مهم توجه کنید.

قیمت شستشوی فرش در قالیشویی های رشت چگونه است؟

قیمت شستشوی فرش و قالی در قالیشویی های مختلف، متفاوت می باشد. قیمت یک امر رقابتی بین قالیشویی ها می باشد. چرا که صرفه اقتصادی برای عموم مردم بسیار مهم می باشد و قطعا مردم بیشتر به قالیشویی هایی مراجعه می کنند که قیمت مناسبی داشته باشند. البته قیمت گذاری قالیشویی ها به عواملی چون نوع فرش، نوع مواد شوینده مصرفی، تعداد خدمات و امکانات قالیشویی بستگی دارد. اما دو امر مهم وجود دارد که قیمت گذاری بر روی هر فرش را تغییر می دهد.

ابعاد فرش

نرخ هر فرش به توجه به ابعاد آن متفاوت است. قالیشویی ها بر اساس نرخ گذاری خود، برای هر متراژ فرش، قیمتی در نظر می گیرند‌. قطعا هر چه متراژ فرش بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود.

نوع فرش

نوع فرش یعنی ماشینی و یا دستبافت بودن فرش، در قیمت آن تاثیر گذار است. فرش های دستبافت به دلیل حساس بودن و نیاز به دقت بیشتری برای شستشو، قیمت شستشوی بالاتری دارد. همچنین میزان آسیب فرش و خدمات انجام شده بر روی آن، سبب افزایش قیمت شستشو می شود.

 جمع بندی:

برای انتخاب یک قالیشویی مناسب، لازم است این نکات را رعایت کنید. هر چه قالیشویی امکانات و خدمات بهتری را ارائه کند، قطعا فرش شما تمیز تر و با طول عمر بیشتری خواهد بود.

13 امتیاز

فرم ارسال درخواست

ارسال درخواست خدمات توسط مشتری

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تلفن تماس در دسترس را قرار دهید
در صورتی که خدمات نیاز به توضیحات دارد کمی توضیح دهید .