مبل شویی در رشت
مبل شویی عباسی

تجربه ۶ ساله در شستشوی مبل

۱۳ پروژه انجام شده در گیلجو

12 امتیاز

مبل شویی در رشت

فهرست مطالب

مبل شویی و شستشوی مبلمان در رشت امروزه توجه بسیاری به آن جلب شده, مبلمان منزل جزء دسته ای از وسایل هستند که کمتر نیازمند شستشو می شوند. با این حال پس از مدتی، عواملی چون وجود کودک در منزل، ریخته شدن خوراکی بر روی مبلمان و… سبب می شود تا سری به خدمات مبل شویی بزنید. شستشوی مبلمان در رشت مانند فرش و قالی نیست و نمی توان آن را بدون امکانات و تخصص انجام داد و این امر را باید به متخصصان مبل شویی سپرد.

امروزه خدمات مبل شویی در رشت و در منزل، توسط متخصصان این حرفه و با استفاده از ابزار و امکانات مخصوص انجام می شود. خدمات مبل شویی در منزل، جزء خدمات پرطرفدار بین مردم به حساب می آید. چرا که جابه جایی مبلمان بسیار سخت و پرهزینه است.

همچنین خدمات مبل شویی فقط مختص مبلمان نیست و برای مواردی چون تشک های خوشخواب، صندلی های نهارخوری و کوسن نیز انجام می شود. با پیشرفته بودن ابزار و دستگاه های مبل شویی، نگرانی بابت کثیف شدن منزل و یا خرابی و خوابیدن پف مبل در اثر شستشو وجود ندارد. البته برای اطمینان بیشتر از اصولی بودن خدمات مبل شویی، بهتر است این خدمات را از شرکت های معتبر و با سابقه دریافت کنید.

مبل شویی و شستشوی مبلمان در رشت

شستشوی مبل و مبلمان در رشت

مبل شویی در گیلان و رشت شامل خدماتی است که شرکت های خدماتی و یا برخی قالیشویی ها انجام می دهند. این خدمات به صورت مکانیزه و بدون خیس شدن کامل مبلمان انجام می شود. به درخواست شما، افرادی از سمت شرکت خدماتی مدنظر به منزل شما فرستاده می شود. این افراد ابتدا با توجه به مقدار کثیفی مبل شما، اقدام به شستشوی مبلمان در رشت می کنند.

آنها با ابزاری چون فرچه، برس های مخصوص و دستگاه مخصوص شستشو، خدمات شستشو را انجام می دهند. نکته بسیار مهمی که اینجا وجود دارد، این است که دستگاه هایی که در مبل شویی به کار برده می شوند، دارای مَکِش بسیار بالایی هستند و تمام آب اضافی درون مبل را می کشند و از پوسیدگی مبل جلوگیری می کند. شستشوی مبلمان در منزل، دارای مراحل متعددی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

مراحل شستشوی مبل در مبل شویی رشت

هر شرکتی، متخصصینی جهت انجام مبل شویی دارد. در ابتدا این متخصصین، نوع و جنس پارچه مبل را چِک کرده و بر اساس آن مواد شوینده را انتخاب می کنند. این امر سبب می شود تا مبلمان به طور کامل و اصولی شستشو شوند. همچنین استفاده از مواد شوینده مناسب از آسیب رسیدن به مبلمان جلوگیری می کند.

در ادامه افراد با استفاده از جاروبرقی، تمام سطوح مبلمان را جارو می کشند، تا تمام گرد و غبار و آلودگی های موجود بر روی مبل پاک شود. این امر سبب جلوگیری از کدر شدن مبلمان، پس از شستشو می شود.

سپس افراد، مواد شوینده مخصوص را درون دستگاه مبل شویی می ریزند. مواد شوینده با آب تمیز درون دستگاه ترکیب شده و به فوم تبدیل می شود. این فوم حجم زیادی کف و درصد کمی آب می باشد. و این ویژگی سبب می شود تا به سطوح زیرین مبل نفوذ نکند‌. این فوم قدرت پاک کنندگی زیادی دارد.

حال افراد با استفاده از دستگاه شستشویی مبل در رشت که در اختیار دارند، تمام سطوح و شیار های مبل را به طور کامل شستشو می دهند.

پس از شستشو، دوباره مبل ها را با دقت بررسی می کنند تا لکه های باقی مانده را پیدا کنند. در اینجا اگر لکه ای باقی مانده باشد، با استفاده مواد شوینده مخصوص لکه بری، آن را به طور کامل تمیز می کنند.

در این مرحله که مرحله آخر می باشد، از دستگاه مکنده دو یا سه موتوره استفاده می شود. افراد با استفاده از این دستگاه، تمام آب کثیف و مواد شوینده درون مبل را خارج می کنند. این آب به مخزن آب کثیف دستگاه منتقل می شود. این امر سبب می شود تا هیچ گونه آب اضافی درون مبل باقی نماند. این مرحله، پایان شستشو می باشد و پس از آن مبل شما به طور کامل شسته و تمیز شده است.

انواع روش های شستشو مبل در مبل شویی رشت

شستن مبل در رشت

روش های مختلفی برای شستشوی مبل وجود دارد. این روش ها با توجه به نوع و جنس مبل شما متفاوت هستند. همچنین هر مبل شویی، با توجه به امکانات و تخصص خود، انواع روش ها را خدمت شما ارائه می دهند. متخصصان مبل شویی با شناسایی نوع مبل شما و با تکیه بر تجربه و علم خود، مناسب ترین روش شستشو را برای مبلمان شما انتخاب می کنند.
این روش ها به صورت زیر می باشند؛

شستشوی مبل با استفاده از دستگاه دریل در رشت

این روش از ساده ترین و ابتدایی ترین روش ها در مبل شویی است. این روش به صورت دستی انجام می شود. به این صورت که فرچه ای بر سر دستگاه دریل متصل است، که هرگونه آلودگی و لکه موجود بر سطح مبلمان را به طور کامل از بین می برد. شرکت های مبل شویی که سابقه کاری بالایی دارند، از این دستگاه نیز استفاده می کنند.

شستشوی مبل با استفاده از مواد شوینده در رشت

شاید فکر کنید که چون از مواد شوینده و شیمیایی در این روش استفاده می شود، خطری برای سلامتیتان دارد. اما اینطور نیست. چرا که متخصصان مبل شویی، با علم و دانش کامل به انتخاب مواد شوینده بدون خطر می پردازند. آنها در این روش، شامپو و مواد شوینده مخصوص به کار می برند.

این مواد شوینده، آلودگی های انباشته شده بر روی مبلمان را به طور کامل از بین می برد. زمان خشک شدن مبل در این روش بسیار کوتاه می باشد و شما بعد از شستشوی مبل می توانید بلافاصله بر روی آن بنشینید.

شستشوی مبل با استفاده از دستگاه خشک شویی در رشت

در این روش از دخالت آب خبری نیست. پودر مخصوصی وجود دارد که در این روش از آن استفاده می شود. به این صورت که این پودر را بر روی تمام سطوح مبل و لکه ها می پاشند. سپس مدت زمان لازمی برای تاثیر گذاری این پودر بر روی لکه ها صبر می کنند. در آخر تمام ذرات باقی مانده پودر را به وسیله جارو برقی جمع می کنند. این روش به دلیل به کار نبردن آب، می تواند یک روش کم دردسر و تمیز برای شستشوی مبلمان در منزل باشد.

شستشوی مبل با استفاده از دستگاه بخارشویی در رشت

این روش سریعترین روش شستشوی مبل می باشد. چرا که مدت زمان لازم برای انجام شستشو، حداکثر ۲ ساعت می باشد. همچنین نسبت به دیگر روش های شستشو، کیفیت بالاتری دارد و همچنین از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

در این روش لکه ها و آلودگی های سطح مبلمان را، با استفاده از گرما و فشار بالای دستگاه بخارشویی از بین می برند. همچنین حرارت بالای این دستگاه سبب می شود تا هرگونه میکروب و آلودگی درون مبلمان، از بین برود. استفاده از بخار در این روش، موجب از بین رفتن کامل رطوبت می شود.

شستشوی مبل به روش کربناسیون در رشت

این روش یک روش جدید و پیشرفته می باشد که مبل شویی هایی با امکانات و تخصص به روز، آن را ارائه می دهند. در این روش از شوینده مخصوصی به نام محلول کربناته جوشان استفاده می شود. در این روش نیز مصرف آب بسیار کم و محدود است. به این صورت که پس از اضافه کردن این محلول به سطوح مبلمان، حباب های گاز داری به درون پارچه مبل نفوذ می کنند که سبب از بین رفتن کثیفی ها و میکروب های درون مبل می شوند.

پس از اتمام شستشو، این محلول به راحتی از سطح مبل پاک می شود. نکته ای مهم در مورد این روش شستشو وجود دارد که باعث جذب کمتر گرد و غبار بر روی مبلمان شما در آینده می شود. به این شکل که با انجام این روش، لایه ای محافظتی بر روی مبلمان شما به وجود می آید که از کثیف شدن زود هنگام مبل، جلوگیری می کند.

شستشوی انواع مبلمان در رشت

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند، این است که آیا همه نوع مبلمان، توسط مبل شویی قابل شستشو می باشند؟ می توان گفت بله، هر نوع مبل با هر نوع پارچه، قابل شستشو می باشد. حتی مدل های مختلف مبلمان، ممنوعیتی در شستشو ندارد.

مدل های تمام پارچه، چوب و پارچه، فلز و پارچه و… با به کار گیری روش مناسب و تخصصی قابل شستشو می باشد. همچنین شستشو، آسیبی به چوب یا فلز مبلمان وارد نمی کند. چرا که افراد متخصص مبل شویی، به گونه ای مراحل شستشو را انجام می دهند، تا آب به اسکلت مبلمان نفوذ نکند و آسیبی به آن وارد نشود. شما می توانید با خیالی آسوده، شستشوی مبلمان خود را با هر نوع مدل راحتی، استیل، تختخواب شو، سلطنتی، کلاسیک، پارچه ای، چرمی و …به مبل شویی بسپارید.

مزایای سپردن شستشوی مبل به مبل شویی در رشت

 • امکان شستشوی هر گونه مبلمان، خوشخواب و…
 • آسانی و سرعت انجام شستشو
 • جلوگیری از آسیب دیدن اسکلت مبلمان و جلوگیری از باقی ماندن رطوبت در مبلمان و پوسیدگی آن
 • ضدعفونی و پاکسازی کامل مبل از آلودگی ها و میکروب ها
 • افزایش طول عمر مبلمان
 • انجام تمامی مراحل شستشو، بدون نیاز به جابه جایی مبلمان
 • قابل استفاده بودن مبلمان، بلافاصله پس از اتمام شستشو

مبل شویی در رشت

نحوه قیمت گذاری مبل شویی در رشت

هر سال قیمتی معین جهت شستشوی مبلمان، از سوی اتحادیه مشخص می شود. همچنین در هر شرکت خدماتی، عواملی چون تجربه و مهارت افراد متخصص در مبل شویی و امکانات و تجهیزات آن مجموعه، در قیمت گذاری تاثیر گذار می باشد.
اما عوامل اصلی و تعیین کننده دیگری نیز وجود دارد. مانند؛

 • تعداد مبلمان
 • نوع و جنس پارچه مبل
 • مقدار آلودگی و کثیفی مبل
 • فصل و زمان شستشو

جمع بندی

خدمات مبل شویی در منزل، از پرطرفدارترین و بهترین خدمات می باشد. همچنین شستشوی اصولی و درست مبلمان، تاثیر زیادی در طول عمر و زیبایی آن دارد. برای انتخاب یک مبل شویی معتبر و ماهر، دقت کافی را به کار ببرید تا از آسیب رسیدن به مبلمان شما جلوگیری شود. مبل شویی با تجهیزات و تخصص کافی، می تواند بهترین خدمات را خدمت شما ارائه دهد.

 

 

 

 

12 امتیاز

فرم ارسال درخواست

ارسال درخواست خدمات توسط مشتری

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تلفن تماس در دسترس را قرار دهید
در صورتی که خدمات نیاز به توضیحات دارد کمی توضیح دهید .