تعمیرات آبگرمکن در رشت
مهرداد قربانی

تجربه ۳ ساله در تعمیرات آبگرمکن

۱۴ پروژه انجام شده در گیلجو

19 امتیاز

تعمیر آبگرمکن در رشت

فهرست مطالب

تعمیر آبگرمکن در رشت از سرویس و خدمات گیلجو میباشد, آبگرمکن نوعی وسیله گرمایشی است که از آن در جهت گرم کردن آب مصرفی، استفاده می شود. به دلیل مصرف همیشگی و زیاد از آب گرم، قطعا آبگرمکن، نیازمند تعمیرات خواهد شد. بهتر است به طور سالانه سرویس و تعمیر آبگرمکن رشت را توسط یک تعمیرکار متخصص انجام دهید تا با مشکل قطعی آب گرم، مواجه نشوید.

برای پیدا کردن تعمیرکار متخصص و مطمئن، نیازمند اطلاعات و آگاهی کامل می باشید. ما در این مقاله، در مورد ‌مشکلات آبگرمکن و ارائه خدمات تعمیر و سرویس آبگرمکن در رشت، اطلاعاتی خدمت شما ارائه می کنیم. با ما همراه باشید.

تعمیرات و سرویس آبگرمکن در رشت

تعمیر آبگرمکن رشت

 

هنگامی که آبگرمکن منزل شما دچار مشکل می شود، اقداماتی جهت تعمیر آن توسط متخصصان این حوضه انجام می شود. قطعاتی چون شمعک، لوله ها، دودکش و… در هنگام سرویس آبگرمکن چِک می شوند تا از سالم بودن و کارکرد آنها اطمینان حاصل شود.

عواملی مانند نوع و کیفیت آب منطقه، سبب می شوند تا آبگرمکن شما نیاز به تعمیر و سرویس پیدا کند. اگر به صورت دوره ای و با برنامه ای دقیق، آبگرمکن خود را توسط افراد متخصص سرویس کنید، سبب افزایش طول عمر آن و جلوگیری از بروز مشکلات بزرگتر خواهید شد. بعضی از مردم بر این باورند که می توانند خودشان به تنهایی آبگرمکن خود را تعمیر کنند.

اما این تفکر بسیار اشتباه است و امکان بروز مشکلات بزرگتری وجود دارد. برای انجام این امر حتما به یک تعمیرکار آبگرمکن مراجعه کنید. لازم به ذکر است که هر نوع آبگرمکن با هر نوع برند و مدلی نیازمند تعمیر و سرویس سالانه می باشد. بهتر است با در نظر گرفتن مدت زمان مشخصی اقدام به سرویس آبگرمکن منزل خود کنید.

سرویس و تعمیرات انواع آبگرمکن در رشت

تعمیرات آبگرمکن در رشت

امروزه انواع مختلفی از آبگرمکن و با تجهیزات متفاوت وجود دارد. به طور کلی آبگرمکن ها به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. که در زیر این نوع بصوت خلاصه در مورد آنها توضیح داده شده است .

آبگرمکن مستقیم 

آبگرمکن مستقیم، آبگرمکن هایی می باشند که منبع انرژی را داخل خود دستگاه قرار می دهند.

آبگرمکن غیر مستقیم

در آبگرمکن های غیر مستقیم بر عکس آبگرمکن مستقیم، منبع انرژی در قسمتی خارج از خود دستگاه قرار دارد.

انواع کلی آبگرمکن ها که به دو صورت دیواری و زمینی می باشند، شامل موارد زیر هستند؛

 • آبگرمکن گازی
 • آبگرمکن برقی
 • آبگرمکن خورشیدی
 • آبگرمکن دوجداره
 • آبگرمکن هیربید
 • آبگرمکن مخزن دار
 • آبگرمکن بدون مخزن
 • آبگرمکن کویلی

نوع آبگرمکن در تعمیر و سرویس آن تفاوتی ایجاد نمی کند و تعمیرات برای همه نوع آبگرمکن امکان پذیر است. اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که برای انجام این امر، به سراغ افرادی بروید که دانش و تخصص کاملی در مورد نوع آبگرمکن و اجزای آن داشته باشند. تا مشکلی برای آبگرمکن شما ایجاد نشود.

مشکلات رایج آبگرمکن ها در رشت

وجود هرگونه عیب یا مشکلی در آبگرمکن، نشانه های کوچک و بزرگی خواهد داشت. شما با مشاهده کردن هر کدام از این نشانه ها می توانید به مشک آبگرمکن خود پی ببرید. اما بهتره است برای اینکه بتوانید ابزار خوبی مانند آبگرمکن خوبی داشته باشید باید با یک متخصص در مورد این مشکل مهم صحبت کنید تا بتواند هم شمارا به خوبی راهنمایی کند و یا موضوع مشکل فنی آبگرمکن شمارا حل کند.

مشکلاتی بسیاری همچون موارد زیر ممکنه برای شما پیش بیاید :

۱- شعله شمعک کوچک و به رنگ زرد است

در آبگرمکن نیز مانند سایر ابزار گازسوز، آبی بودن شعله شمعک مهم می باشد. در صورت آبی نبودن شعله شمعک، امکان گرفتگی صافی شمعک وجود دارد. در این مواقع فرد تعمیرکار، برای رفع این مشکل به تمیز کردن قطعات موجود می پردازد.

۲- پس از باز کردن آب گرم، مشعل به سختی و با تاخیر روشن می شود

عواملی چون وجود مشکل در شیر حریق آهسته، وجود نقص در اورینگ سوپاپ گاز و یا انباشته شدن رسوب بر روی سوپاپ آب، می تواند سبب دیر روشن شدن مشعل شود. در این شرایط فرد تعمیرکار، به بررسی قطعات، به تعمیر و یا تعویض آنها می پردازد.

۳- الکترود جرقه زن، جرقه نمی زند

برخی آبگرمکن ها بدون شمعک می باشند. در این نوع آبگرمکن ها، وجود عواملی چون کثیفی الکترود جرقه زن، اختلال در اتصال وایر و شکستگی الکترود، سبب درست عمل نکردن جرقه زن می شود. در این مواقع جرقه زن توسط فرد تعمیرکار تمیز و یا تعمیر می شود.

۴- با اینکه شیر آب گرم باز می باشد، ولی مشعل روشن نمی شود

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، قطعا عواملی مانند وجود گرفتگی در صافی آب، انسداد رگولاتور، قطعی گاز یا باز نبودن شیر ربع گرد گاز وجود دارند. در این مواقع، فرد تعمیرکار پس از بررسی های لازم، اقدام به تعمیر یا سرویس می کند.

۵- شمعک خاموش می شود

ایراد در ترکوموپل و یا خراب بودن شیر مغناطیسی، سبب خاموش شدن شمعک می شود. در این صورت فرد تعمیرکار به تعمیر یا تعویض این دو مورد می پردازد.

۶- شمعک روشن نمی شود

نبودن شیر پروانه ای و یا گرفتگی صافی، موجب می شود تا شمعک روشن نشود. در صورت باز نبودن شیر پروانه ای کافی است آن را باز کنید. اما در صورت وجود مشکل در صافی، باید به افراد تعمیرکار و متخصص جهت انجام تعمیرات مراجعه کنید.

خدمات و تعمیرات آبگرمکن در رشت

تعمیر آبگرمکن رشت

با توجه به اجزای زیاد آبگرمکن، اقدامات و خدمات متنوعی جهت سرویس و تعمیرات وجود دارد. شما می توانید با توجه به نوع خدمات و موارد زیر به تعمیر کار آبگرمکن مراجعه کنید. خدماتی چون؛

 • جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن
 • سرویس رگلاتور
 • اسیدشویی آبگرمکن دیواری
 • سرویس و تعویض فیلتر رسوب گیر
 • سرویس و تعمیر شمعک
 • سرویس و تعویض قطعات آبگرمکن
 • تعمیر نشتی لوله های آبگرمکن
 • انجام اتصال آبگرمکن دیواری به گاز شهری
 • هواگیری لوله های آب گرمکن
 • تعویض و سرویس صافی
 • تعمیر و سرویس کاربراتور آبگرمکن های مخزن دار
 • تعمیر و سرویس انواع آبگرمکن با مدل های مختلف
 • تعمیر و سرویس ترموستات
 • تعمیرات سوراخ شدن آبگرمکن

قیمت سرویس و تعمیرات آبگرمکن در رشت

انجام هر نوع خدمات برای آبگرمکن شما، مانند دیگر خدمات هزینه ای دارد. بنا به در خواست شما، فردی متخصص جهت بررسی و در صورت نیاز، تعمیر آبگرمکن منزلتان فرستاده می شود. بسته به نوع مشکل آبگرمکن، هزینه ای تایین می شود. مقدار این هزینه به عواملی بستگی دارد. عواملی چون؛

 • برند آبگرمکن
 • نوع و مقدار خدمات انجام شده
 • تعویض قطعات
 • مدل آبگرمکن

با توجه به موارد بالا، هزینه تعمیرات و سرویس آبگرمکن، کم و زیاد می شود. هرچه میزان اقدامات انجام شده برای تعمیرات و سرویس آبگرمکن شما بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می شود. به طور مثال اگر در حین تعمیرات، نیاز به تعویض قطعه ای باشد، هزینه تعویض و قیمت خود قطعه، به هزینه تعمیرات اضافه خواهد شد. پس در انتخاب تعمیرکار آبگرمکن دقت لازم را داشته باشید.

جمع بندی

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر کردیم، سرویس و تعمیرات سالانه آبگرمکن، امری مهم و ضروری است. چه بهتر که این امور را به افراد ماهر و متخصص بسپاریم، تا با کمترین هزینه، بهترین و طولانی ترین استفاده را از آبگرمکن و دیگر وسایل زندگی ببریم.

ما در سایت گیلجو، افرادی ماهر و متخصص را جهت سرویس و تعمیر آبگرمکن در رشت، خدمت شما معرفی کرده ایم‌. شما می توانید با اطمینان کامل از این خدمات بهره مند شوید.

19 امتیاز

فرم ارسال درخواست

ارسال درخواست خدمات توسط مشتری

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تلفن تماس در دسترس را قرار دهید
در صورتی که خدمات نیاز به توضیحات دارد کمی توضیح دهید .