لوله کشی گاز رشت
عباس عینی

تجربه ۷ ساله در لوله کشی گاز در رشت

۹ پروژه انجام شده در گیلجو

3 امتیاز

لوله کشی گاز در رشت

فهرست مطالب

بیشتر از 50 سال می باشد که کشور ما از فناوری لوله کشی گاز بهره مند شده است. اما با این حال، خیلی از مناطق هنوز هم از این نعمت بی بهره می باشند. نبود و یا قطعی گاز می تواند روند زندگی را سخت کند گاز در بسیاری از موارد مثل پخت و پز، گرمایش فضاهای داخلی و… کاربرد دارد.

گاز، از طریق لوله ها از محل تولید به مناطق مورد نظر جهت مصرف مردم منتقل می شود. در نتیجه خطوط لوله کشی گاز از اهمیت بسیاری برخوردار است و امور لوله کشی گاز ساختمان باید کاملا دقیق و استاندارد انجام شود.

لوله کشی گاز رشت، تعمیرات لوله گاز گیلان و رشت

وجود نشتی در لوله ها می تواند خطرات و آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

همچنین امور لوله کشی گاز، باید بر طبق استاندارد ها و اصول تعیین شده در این حوضه انجام شود.به این دلایل باید در انتخاب فرد اجرا کننده خطوط لوله کشی گاز، دقت و حساسیت زیادی به خرج داد. عدم مهارت و تجربه فرد اجرا کننده، می تواند آسیب های خیلی بزرگی برای ساختمان و یا حتی منطقه زندگیتان به وجود آورد.

همچنین در صورت مشاهده کوچکترین نشتی در لوله گاز، حتما باید سریعا با متخصصان این حوضه تماس بگیرید، تا نشتی لوله به سرعت رفع شود.

در گلیجو دیگر خدمات رو بررسی کنید :

۱- تعمیر کولر گازی رشت

۲- تعمیر پمپ آب رشت

۳- تعمیر تلویزیون رشت

۴- تعمیر ماشین لباسشویی رشت

۵- تعمیر ماشین ظرفشویی رشت

سایت گیلجو، افرادی با تجربه و مهارت کافی جهت اجرای لوله کشی گاز در گیلان, رشت و تعمیر و تعویض لوله ها، خدمت شما معرفی کرده است. شما می توانید به راحتی و از سراسر رشت، با همکاران ما تماس بگیرید تا درخواست شما در کوتاه ترین زمان ممکن پیگیری شود.

لوله کشی گاز رشت

لوله کشی گاز ساختمان رشت

لوله کشی گاز ساختمان شامل چه خدماتی است؟

سرویس لوله کشی گاز رشت در گیلجو موارد بسیاری در لیست خدمات دارد همانند:خدمات نصب، تعمیرات، راه‌اندازی و افزایش انشعابات لوله کشی گاز داخل واحد ساختمان و آپارتمان حیاط و مجتمع‌های مسکونی و عمومی میباشد.

بخشی از خدمات این سرویس:

 • طراحی و اجرای لوله كشی گاز ساختمان و آپارتمان
 • تعمیرات تخصصی و رفع نشتی گاز و …
 • نصب و راه‌اندازی وسايل و تجهیزات گازسوز
 • کور کردن لوله و افرایش انشعابات جدید
 • نصب دودكش‌ها و هوارسانی به وسیله‌های گازسوز
 • انجام تمامی امور كنترل كيفی

همانطور که میدانید، لوله کشی گاز اهمیت زیادی دارد و رعایت استاندارد ها و اصول در هنگام اجرای آن، بسیار ضروری است. از این رو، مراجعه به افراد لوله کش با مهارت و سابقه بالا، بسیار مهم می باشد. چرا که عدم مهارت و آگاهی فرد لوله کش، می تواند خطرات و آسیب های زیادی را برای شما ایجاد کند.

سایت گیلجو زمینه ای را فراهم آورده است، تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن بتوانید با افراد متخصص و باتجربه این حوضه تماس بگیرید. همکاران ما در سایت گیلجو، آماده خدمات رسانی در حوضه اجرای خطوط لوله کشی گاز و تعمیر و تعویض لوله ها در سراسر رشت می باشند.

شما می توانید جهت دریافت خدمات،در بخش تماس با همکاران ما تماس بگیرید. پس از هماهنگی های لازم، بلافاصله درخواست شما پیگیری می شود.

انواع روش های لوله کشی گاز در رشت، در سایت گیلجو

لوله کشی گاز به دو صورت انجام می شود که بسته به نوع ساختمان و درخواست صاحب ملک انتخاب می شود. اما در هر دو روش، باید نکاتی همچون عدم عبور لوله ها از میان محل هایی مثل بالابر و یا محور آسانسور، مجرای هوا و تهویه و دودکش یا دریچه تهویه رعایت شود. همچنین از اتصالات مناسب و خم های پیش ساخته و یا دستی، در تغییر مسیر لوله های گاز استفاده شود.

روش های لوله کش گاز به صورت زیر می باشد؛

لوله کشی گاز به روش توکار

به دلیل نوع انجام این روش که دفن کردن لوله ها در بین مصالح می باشد، این روش را با نام روش دفنی نیز می شناسند. این روش در واقع بهترین روش لوله کشی گاز می باشد که باید در حین ساخت ساختمان انجام شود.

در این روش لوله کشی باید از لوله های فولادی استفاده کرد.استفاده از لوله های پلی اتیلن در این روش، تنها در سیستم گاز کشی محوطه بیرون ساختمان ها مجاز می باشد. استفاده از لوله های مسی نیز با رعایت فشار و طول معین و استاندارد مجاز می باشد.

جهت ایجاد کانال برای حفاری لوله ها، باید اقداماتی همچون آماده کردن مسیر با خط کشی، حفر کانال، تخلیه و ایجاد فضای مناسب انجام شود. اگر در مسیر عبور لوله ها قسمتی مرطوب باشد، باید از دو لایه نوار پیچ استفاده کرد.

این روش دارای مزایایی همچون حفظ و نگهداری لوله کشی تا مدت های طولانی، حفاظت لوله ها در برابر آسیب ها و ضربه ها و آسیب وارد نکردن به ظاهر و زیبایی فضای داخلی است. اما در صورت بروز نشتی و یا خرابی در لوله ها، پیدا کردن آنها سخت می باشد و به دلیل نیاز به کنده کاری جهت تعمیر لوله ها، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

لوله کشی گاز رشت

لوله کشی گاز به روش روکار

در این روش لوله ها بر روی سطح دیوار و یا زمین اجرا می شوند. در صورتی که امکان اجرای لوله کشی توکار وجود نداشته باشد، از این روش استفاده می شود. در این روش باید از لوله هایی با قطر کم استفاده کرد و خطوط لوله کشی در قمت هایی اجرا شود که آسیبی به زیبایی فضا وارد نکند.

در این روش لوله ها باید از هرگونه لرزش و ضربه حفظ شود. استفاده از لوله و اتصالات فولادی در این روش الزامی است و اجازه استفاده از لوله های پلی اتیلن در این روش وجود ندارد. در این روش لوله کشی، رعایت نکاتی همچون فاصله 5 سانتی متری با لوله آب گرم، فاصله 1 سانتی متری با دیوار و فاصله 10 سانتی متری با سیم های برق، الزامی است.

این روش دارای مزایای چون هزینه کمتر نسبت به روش توکار، پیدا کردن نشتی ها به سرعت و به راحتی، اجرای آسان و عدم نیاز به کنده کاری و انجام تعمیرات و اضافه کردن انشعاب بدون نیاز کنده کاری دیوار و کف می باشد. اما به دلیل رو بودن لوله ها، امکان آسیب آنها زیاد می باشد.

شما می توانید جهت اجرای هر کدام از روش های لوله کشی بالا و  یا تعمیر آنها، با افراد لوله کش در سایت گیلجو تماس بگیرید، تا این خدمات به بهترین نحو در ساختمان شما اجرا شود.

انواع لوله مناسب در لوله کشی گاز

جنس لوله در لوله کشی بسیار اهمیت دارد و اگر لوله کیفیت نداشته باشد، می تواند به خطوط لوله کشی آسیب بزند. برای انتخاب لوله مناسب، رعایت یک سری نکات و فاکتور های مهم، ضروری است. فاکتور های همچون؛

 • استاندارد های لوله گاز
 • کیفیت تولید لوله
 • جنس لوله گاز
 • میزان مقاومت لوله در مقابل نور و اشعه خورشید
 • میزان ضخامت و وزن لوله گاز
 • میزان مقاومت لوله در مقابل فشار، زنگ زدگی و ضربه
 • نحوه نصب، اجرا و متصل کردن لوله گاز
 • مقاومت لوله ها در مقابل مواد شیمیایی
 • قیمت لوله گاز

حال با توجه به فاکتور های گفته شده در بالا، می توانیم به انواع جنس لوله گاز بپردازیم.

لوله های مسی

لوله کشی گاز با لوله مسی

لوله های مسی یکی از انواع لوله های مناسب لوله کشی از می باشد. این فلز به دلیل انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، گزینه مناسبی می باشد. اما امروزه این نوع لوله در لوله کشی های خانگی مصرف چندانی ندارد. چرا که از لحاظ قیمت نیز به صرفه نمی باشد.

لوله های فولادی

این نوع لوله ها که خود به دسته های مختلفی همچون لوله های گالوانیزه، مانیسمان و… تقسیم می شوند، کاربرد زیادی دارند و در لوله کشی گاز نیز بسیار رایج می باشند. این نوع لوله ها مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه، و ضخامت بالایی نیز دارند. اما با تغییر دما به راحتی منبسط و منقبض می شوند.

همچنین به دلیل وزن زیاد این لوله ها، هزینه آنها نیز زیاد می باشد. این لوله ها دارای عمر طولانی 20 الی 50 ساله می باشند.

لوله های پلی اتیلن

این نوع لوله در لوله کشی بسیار رایج و پرطرفدار می باشد. این نوع لوله ها دارای مزایای متعددی همچون آسانی در اتصالات، نصب آسان، عمر طولانی، قیمت مناسب، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، انعطاف پذیری بالا و… می باشد. لازم به ذکر است که با استفاده از این نوع لوله در سیستم لوله کشی، خطراتی را نیز به همراه دارد.

توجه داشته باشید که نوع لوله می تواند در کیفیت و ایمنی خطوط گاز کشی ساختمان شما تاثیرگذار باشد. پس با تحقیق و مشورت با متخصصان این حوضه، نوع لوله را انتخاب کنید.

مراحل لوله کشی گاز رشت، در سایت گیلجو

لوله کشی گاز ساختمان، امری بسیار مهم و حساس می باشد و انجام آن نیازمند طی کردن مراحلی است.شما باید این مراحل را به طور کامل طی کرده تا امور لوله کشی به درستی و با استاندارد های لازم انجام شود.

مراحلی چون؛

 1. آماده سازی مدارک لازم
 2. رجوع به شرکت گاز جهت تشکیل پرونده
 3. رجوع به سازمان نظام مهندسی جهت تشکیل پرونده و تعیین ناظر
 4. نظارت ناظر بر محل اجرای لوله کشی و تعیین محل اتصالات گازی لازم
 5. خرید لوله و اتصالات گاز و انتخاب پیمانکار لوله کش
 6. تایید لوازم مصرفی از طرف مهندس ناظر
 7. انجام عملیات لوله کشی توسط فرد لوله کش
 8. تایید نهایی مهندس ناظر(اگر تایید نهایی رد شود، باید اصلاحات مورد نیاز انجام شود.)
 9. درخواست بازدید نهایی از شرکت گاز و خرید انشعابات گازی
 10. نصب علم و کنتور گاز

جهت آشنایی بیشتر با مراحل بالا، می توانید با همکاران ما در سایت گیلجو تماس بگیرید، تا راهنمایی های لازم انجام شود.

هزینه لوله کشی گاز

هزینه لوله کشی گاز بهتر است پیش از شروع کار انجام شود.اکثرا هزینه را بر اساس متراژ ساختمان حساب می کنند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر هزینه تاثیرگذار می باشند.عواملی شامل؛

 • نوع کنتور
 • متراژ ساختمان
 • تعداد واحد ها و طبقات
 • میزان لوله و اتصالات مصرفی
 • نوع روش لوله کشی
 • و…

هزینه لوله کشی طبق عوامل بالا تعیین می شود. اما تعرفه فرد لوله کش نیز اهمیت دارد. سایت گیلجو، افرادی با تخصص بالا در این حوضه به شما معرفی کرده است که با هزینه ای بسیار منصفانه و مناسب بهترین خدمات را خدمت شما ارائه می دهند.

جمع بندی

همانطور که در بالا گفتیم، زندگی بدون حضور گاز، سخت و دشوار خواهد شد. همچنین لوله کشی گاز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که کوچکترین بی احتیاطی می تواند جان شما و خیلی های دیگر را در خطر بی اندازد. پس بهتر است با تحقیق و دقت به سراغ افرادی بروید که تخصص و مهارت لازم در این حوضه را داشته باشد.

سایت گیلجو، با انجام تحقیقات زیاد، افرادی ماهر و با تجربه در این حوضه را انتخاب و به شما معرفی کره است. شما می توانید با اطمینان خاطر و بدون نگرانی از این خدمات بهره مند شوید.

3 امتیاز

فرم ارسال درخواست

ارسال درخواست خدمات توسط مشتری

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تلفن تماس در دسترس را قرار دهید
در صورتی که خدمات نیاز به توضیحات دارد کمی توضیح دهید .